ZAREZERWUJ WIZYTĘ TELEFONICZNIE
75 732 35 05 LUB 604 594 542

Chirurgia

Usuwanie zębów

Pierwszą myślą zawsze powinny być procedury gwarantujące zachowanie zęba i rekonstrukcję twardych tkanek. Jeśli jednak żadna z technik nie jest w stanie tego w pełni zagwarantować, podejmuje się decyzję o ekstrakcji. Dzięki całej gamie znieczuleń, zabieg jest bezbolesny a możliwie najmniejsze uszkodzenie okolicznych tkanek przekłada się na znikome dolegliwości w dniach kolejnych. W razie cięższych przypadków wykonywana jest ekstrakcja chirurgiczna która wiąże się z wykorzystaniem bardziej skomplikowanych technik.

Chirurgiczne usuwanie zębów

W przypadku zębów po leczeniu kanałowym, niekorzystnej anatomii, mocno zniszczonych struktur twardych zęba i dużych zmian zapalnych wymagana jest separacja korzeni lub opracowywanie ścian zębodołu. Ma to na celu umożliwienie wykonania zabiegu w możliwie najmniej traumatyczny sposób. Przejście ze zwykłej ekstrakcji w chirurgiczną niekiedy odbywa się w sposób płynny, ponieważ nawet przy wykorzystaniu diagnostyki rentgenowskiej nie wszystkie przeszkody na które się natrafi podczas procedury, da się przewidzieć.

Resekcja wierzchołka korzenia

Leczenie endodontyczne obarczone jest dużym ryzykiem powikłań wczesnych i późnych które niekiedy nie poddają się rutynowym procedurom. Niejednokrotnie podobnie jest ze zmianami rozwojowymi i zębami które obumarły nie dając dolegliwości bólowych. W takich przypadkach utrzymanie zęba wymaga podjęcia zabiegu resekcji. Polega on na uzyskaniu dostępu do korzenia od strony przedsionka jamy ustnej (pow. wargowej) a następnie wyłuszczeniu zmiany zapalnej i zniesieniu szczytu korzenia wraz z wstecznym wypełnieniem kanału.