ZAREZERWUJ WIZYTĘ TELEFONICZNIE
75 732 35 05 LUB 604 594 542

Implanty

Implanty

Dzisiejsze implanty to tytanowe śrubky umieszczane w kości szczęki lub żuchwy. Pełnią rolę łącznika pomiędzy sztucznymi zębami a podłożem kostnym. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych. Implanty tytanowe korzystają ze zjawiska osseointegracji, które polega na odkładaniu się nowej, zmineralizowanej tkanki kostnej dzięki warstwie dwutlenku tytanu. Wykonanie implantacji musi być poprzedzone szczegółowymi badaniami zębów, dziąseł, a także tkanki kostnej, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie planowany jest zabieg. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są ciężkie choroby ogólnoustrojowe i psychiczne, a także przyjmowanie sterydów i niektórych innych leków.

Wskazaniem jest zarówno brak jednego lub kilku zębów, jak i bezzębie. W dwóch ostatnich przypadkach wszczepia się kilka implantów, np. przy bezzębnej żuchwie wymagana ilość wszczepów wynosi od czterech do sześciu, a przy bezzębnej szczęce – od sześciu do ośmiu sztuk. To w zupełności wystarczy, by wykonać trwałą odbudowę protetyczną.

Każdy zabieg implantacji jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb każdego pacjenta. Należy wykonać pomiary kostne, a także wszelkie potrzebne wyniki badań. Sam proces polega na zrobieniu małych otworów w konkretnych miejscach kości. Następnie zostają tam wkręcone implanty, które zostają pokryte dziąsłem na czas gojenia. Zastosowane znieczulenie miejscowe sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Czas jego trwania wynosi od pół godziny do dwóch godzin.

Wgajanie implantów trwa od trzech do sześciu miesięcy. W tym czasie pacjent może z powodzeniem używać zwykłych uzupełnień protetycznych. Przy kolejnej wizycie stomatolog mocuje na wierzchu wszczepu śrubę gojącą, która przedłuża implant do brzegu dziąsła. Dochodzi do wygojenia się śluzówki, a brzeg dziąsłowy ulega wyprofilowaniu do naturalnego kształtu. Następna wizyta wiąże się już z pobraniem wycisków, dzięki którym może powstać korona, most lub proteza zatrzaskowa, która zostaje przymocowana do implantów.

Etapy leczenia protetycznego:
1.określenie wstępnego planu leczenia, skierowanie pacjenta na badanie tomograficzne , skierowanie na ewentualne badania diagnostyczne 2. zabieg wprowadzenia implantu 3.po 10 dniach zdjęcie szwów 4.po 3-6 miesiącach od zabiegu następuje odsłonięcie implantu i wkręcenia śruby gojącej na 14 dni 5. pobranie wycisków pod prace protetyczne 6.montaż wykonanego w laboratorium protetyczny uzupełnienie tj. mostu, korony lub protezy na zatrzaskach.


Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Kategorie

    • Brak kategorii