ZAREZERWUJ WIZYTĘ TELEFONICZNIE
75 732 35 05 LUB 604 594 542

Profilaktyka

Usuwanie kamienia nazębnego – Skaling ultradźwiękowy

Zabieg ten polega na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów jakie powstają w okolicy szyjek zębowych, na brzegu dziąsła. Złogi te to tak naprawdę nic innego jak zwapniała płytka nazębna, przyczyniająca się bezpośrednio do powstania stanu zapalnego dziąseł, a nawet przyzębia. Niestety niepodjęcie odpowiedniego leczenia, w dłuższej perspektywie może skutkować utratą zębów. Dlatego też zabieg skalingu w zależności od predyspozycji osobniczych, powinien być powtarzany 2 razy do roku.

Piaskowanie

Druga z usług higienizacyjnych, ma ona na celu oczyszczenie powierzchni zębów z przebarwień i osadów nazębnych. Zabieg przeznaczony jest dla osób które spożywają duże ilości herbaty, kawy a także palą papierosy. Wykonywany jest przy użyciu specjalnej aparatury która z dużą prędkością wyrzuca mikroskopijnej wielkości ziarenka piasku. Pomimo tego, cała procedura jest praktycznie bezbolesna. By zachować piękny, zdrowy uśmiech i zmniejszyć ryzyko odkładania się kamienia, piaskowanie powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku.

Leczenie nadwrażliwości

Dzięki zastosowaniu środków na bazie lakierów ze składnikami odkażającymi, możemy pomóc Państwu z uciążliwym problemem jakim jest nadwrażliwość. Jeśli spożywanie zimnych, ciepłych bądź kwaśnych pokarmów związane jest z szybko przemijającym napadowym bólem, a codzienne szczotkowanie staje się koszmarem, jest to wskazanie do zastosowania owej terapii. Procedura trwa zwykle od 1 do 3 wizyt po których nawracający dyskomfort zostanie całkowicie zlikwidowany.

Leczenie odwapnień

Niewielkie zmiany na szkliwie objawiające się w postaci białych plam, mogą świadczyć o bardzo wczesnym procesie próchnicowym. Jeśli uda się uchwycić je na tym etapie, do leczenia nie będzie potrzebna interwencja mechaniczna polegająca na usuwaniu tkanek zęba (borowanie). Dzięki użyciu specjalnej żywicy o bardzo wysokim współczynniku płynności owe odwapnienia mogą zostać niemal natychmiastowo wyleczone. Cały proces jest bezbolesny a leczniczy efekt widoczny gołym okiem.