ZAREZERWUJ WIZYTĘ TELEFONICZNIE
75 732 35 05 LUB 604 594 542

Znieczulenia

Znieczulenie komputerowe

Dzięki zastosowaniu urządzenia do komputerowego znieczulania pacjentów, procedura ta jest całkowicie bezbolesna. Komputer steruje ilością deponowanego płynu w związku z czym graniczna wartość chłonności tkanek nigdy nie jest przekraczana. Przekłada się to na mniej traumatyczny zabieg jak i brak późniejszych powikłań. Dodatkowo odmienny kształt końcówki, zamiast klasycznej igły i strzykawki pomaga w przezwyciężeniu strachu przed zastrzykami. Znieczulenie to szczególnie polecane jest dla dzieci i młodzieży.

Znieczulenie klasyczne

Mity o znieczuleniach u dentysty lub ich braku krążą od lat przekazywane z ust do ust. Obecnie dzięki zastosowaniu środków znieczulających najnowszych generacji i użyciu bardzo cienkich igieł procedura ta jest praktycznie bezbolesna. Oczywiście zawsze znajdą się osoby które przeżywają stres związany z samym widokiem igły ale nawet one po wszystkim stwierdzają, że nie było tak źle. Dzisiejsza stomatologia dokłada wszelkich starań by wizyta w gabinecie była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta, dlatego również znieczulanie jest praktyką rutynową.

Znieczulenie powierzchniowe

Dla szczególnie wrażliwych pacjentów możliwe jest zastosowanie znieczulenia powierzchniowego. Polega ono na wmasowaniu w miejsce późniejszego ukłucia niewielkiej ilości żelu, dzięki czemu igła jest praktycznie niewyczuwalna. Technika ta rutynowo stosowana jest u dzieci, choć i dorośli mogą bez najmniejszego problemu poprosić o jej zastosowanie. Ponadto przy zabiegach usuwania kamienia, mleczaków czy piaskowania często wykorzystuje się ten rodzaj znieczulenia z uwagi na krótkotrwały efekt i łatwość aplikacji.