Znieczulenia

Znieczulenie komputerowe

Dzięki zastosowaniu urządzenia do komputerowego znieczulania pacjentów, procedura ta jest całkowicie bezbolesna. Komputer steruje ilością deponowanego płynu w związku z czym graniczna wartość chłonności tkanek nigdy nie jest przekraczana. Przekłada się to na mniej traumatyczny zabieg jak i brak późniejszych powikłań. Dodatkowo odmienny kształt końcówki, zamiast klasycznej igły i strzykawki pomaga w przezwyciężeniu strachu przed zastrzykami. Znieczulenie to szczególnie polecane jest dla dzieci i młodzieży.

Znieczulenie klasyczne

Mity o znieczuleniach u dentysty lub ich braku krążą od lat przekazywane z ust do ust. Obecnie dzięki zastosowaniu środków znieczulających najnowszych generacji i użyciu bardzo cienkich igieł procedura ta jest praktycznie bezbolesna. Oczywiście zawsze znajdą się osoby które przeżywają stres związany z samym widokiem igły ale nawet one po wszystkim stwierdzają, że nie było tak źle. Dzisiejsza stomatologia dokłada wszelkich starań by wizyta w gabinecie była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta, dlatego również znieczulanie jest praktyką rutynową.

Znieczulenie powierzchniowe

Dla szczególnie wrażliwych pacjentów możliwe jest zastosowanie znieczulenia powierzchniowego. Polega ono na wmasowaniu w miejsce późniejszego ukłucia niewielkiej ilości żelu, dzięki czemu igła jest praktycznie niewyczuwalna. Technika ta rutynowo stosowana jest u dzieci, choć i dorośli mogą bez najmniejszego problemu poprosić o jej zastosowanie. Ponadto przy zabiegach usuwania kamienia, mleczaków czy piaskowania często wykorzystuje się ten rodzaj znieczulenia z uwagi na krótkotrwały efekt i łatwość aplikacji.